KEHTESTATUD
Retla-Kabala Kooli direktori
2. septembri 2024
käskkirjaga nr 3
RETLA- KABALA KOOLI
PÕHIKOOLI KODUKORD
Üldsätted
Retla-Kabala Kooli õpilased, töötajad ja lapsevanemad on kohustatud täitma oma kooli kodukorda, üldiseid kõlblus- ja käitumisnorme.
Kodukord ei sätesta neid asjaolusid, mis on kirjeldatud muudes haldus- ja õigusaktides.
Isiku suhtes, kes ei käitu kodukorra kohaselt, rakendatakse põhjendatuid, asjakohaseid ja proportsionaalseid meetmeid kehtivates õigusaktides sätestatud tingimustel ja korras.
Asutuse kodukord on avalik dokument, millega saab tutvuda asutuse veebilehel.
Vajadusel kodukorda muudetakse. Eelnõu kodukorra muutmiseks koostab direktor ja esitab selle enne kinnitamist hoolekogule, õppenõukogule ning õpilasesindusele arvamuse andmiseks.
Koolipäeva korraldus
Õppetöö toimub päevakava alusel.
Oisu õppekoht avatakse kell 7.10 ja suletakse 16.20. Kabala õppehoone avatakse kell 7.00 ja suletakse kell 17.30.
Õppetunnid algavad reeglina kell 8.15 ning toimuvad järgmistel aegadel:
1. tund 8.15 – 9.00
2. tund 9.10 – 9.55
3. tund 10.15 – 11.00
Koolilõuna
4. tund 11.20 – 12.05
5. tund 12.15 – 13.00
6. tund 13.10 – 13.55
Pikapäevarühma eine
7. tund 14.05 – 14.50
8. tund 15.00- 15.45
Asutuse õppe-ja kasvatustöö põhivorm on õppetund. Õppetöö toimub statsionaarses õppevormis.
Õppetunni pikkus on 45 minutit.
Õppetunnid toimuvad juhendatult nii asutuses kui väljaspool asutust õppetunnina, õppeekskursioonina, õppekäiguna, õuesõppena, muuseumitunnina, projektitööna või muu õppevormina.
Õppetöö osana arvestatakse aktuseid, spordipäevi, loenguid, teemapäevi vms.
Vahetunnid on 10 minutit, söögivahetund ja õuevahetund 20 minutit.
3. Õpilaste käitumisreeglid
Üleriided ja välisjalanõud jäetakse garderoobi, vajadusel ka kott spordirõivastega. Koolipäevaks vajalik võetakse kaasa. Garderoobi ei jäeta (ka mitte kehalise kasvatuse tunniks riietusruumi) rahakotti, dokumente ega muid väärtuslikke asju. Isiklike asjade säilimise eest vastutab õpilane ise. Kool ei vastuta õpilaste ja kooli töötajate kadunud või kahjustatud asjade eest.
Asutuses kantakse vahetusjalanõusid, mis ei määri põrandaid.
Õpilane riietub eakohaselt, korrektselt, vastavalt ilmastikuoludele, siseruumides ei kanna peakatteid.
Sporditundides tuleb kanda spordirõivastust ja -jalanõusid.
Aktustel ja muudel pidulikel sündmustel kantakse pidulikku riietust.
Õppetööks mittevajalikud isiklikud asjad (nt pleier, mobiiltelefon, kaamerad jms) peavad õppetundides viibimise ajal olema koolikotis ning väljalülitatud (hääletus) olekus. Nende kasutamine õppetundides on lubatud vaid õpetaja loal.
Õpetajal on õigus õppetööd häirivad asjad õpilaselt ära võtta ja tagastada need alles pärast koolipäeva või ürituse lõppu. Ohtlikud esemed tagastatakse õpilase vanemale.
Asutuses on keelatud loata pildistamine ja salvestamine.
Õppetund on õppimiseks, millest osavõtt on kohustuslik.
Õppetundi alustab ja lõpetab õpetaja pärast koolikella helisemist. Õpilane on tunnialguse kella järel õppetööks valmis. Enne tunni lõppu õpilased õpetaja loata tunnist ei välju.
Õpilasel on tunniks kaasas kõik vajaminevad töövahendid ja kodused õpiülesanded täidetud.
Õpilasel ei ole õigust häirida tööd õppetunnis.
Õpilane korrastab tunni lõpus enne klassist lahkumist oma koha.
Pikapäevarühma õpilased viibivad neile ettenähtud ruumides.
Õpilased ei tohi loata õppepäeva jooksul õppeasutusest/territooriumilt lahkuda. Äärmisel vajadusel asutusest lahkumiseks tuleb luba küsida aineõpetajalt või teavitada klassijuhatajat.
Õpilased, kes ei ole pikapäevarühmas, lähevad pärast tundide, huvialaringide või ürituste lõppu kohe koju.
Õpilasel on õigus õppekavavälises tegevuses tasuta kasutada kooli rajatisi, ruume, õppe-, spordi-, tehnilisi ja muid vahendeid, eeldusel, et sellest on teadlikud direktor või muud kooli töötajad.
Distsipliini rikkumine, kõrvaliste asjadega tegelemine, ebaviisakas suhtlemismaneer on lubamatu.
Konfliktide esmane lahendaja on aineõpetaja või klassijuhataja. Vajadusel kaasatakse direktor. Konflikti toimumisest ja lahendamisest teeb märkme e-päevikusse klassijuhataja või vastav õpetaja.
Õpilastel on õpilaspäeviku pidamine, täitmine ja kaasaskandmine kohustuslik 1.-4. klassini.
Kõik õpilasega asutusest saadetud teated peavad jõudma vanemateni või õpilase seadusliku esindajani.
Õpetajad kasutavad e-päeviku võimalusi informatsiooni edastamiseks. E-päevikusse lisatud teated loetakse kättesaaduks.
Õpilane viib iga trimestri lõpus koju tunnistuse ning toob selle vanema või hooldaja poolt allkirjastatult klassijuhatajale tagasi uue trimestri alguses.
Tundide ajal toimuval asutuse üritusel viibib koos lastega vastava tunni õpetaja (või klassijuhataja), kui ei ole kokku lepitud teisiti.
Üritustest, mis toimuvad tundide ajal, on osavõtt kohustuslik.
Tunnivälistest üritustest, mis toimuvad asutuste ruumides (klassiõhtu jms), tuleb teatada direktorile/õppealajuhatajale.
4. Õppekäigud ja -ekskursioonid
4.1 Õppekavapõhistele õppeekskursioonidele, õppekäikudele, organiseeritud üritustele väljaspool asutust kehtivad järgmised nõuded:
4.1.1 õppetundide ajal ja väljaspool õppetunde korraldataval üritusel osalevate õpilaste ja töötajate nimekiri kooskõlastada direktoriga;
4.1.2 õpilasi saadavad täiskasvanud, arvestusega üks täiskasvanu iga 10 õpilase kohta;
4.1.3 ekskursioonile, matkale, õppekäigule minekul peavad vastutaval isikul kaasas olema esmaabitarbed ja osalejate nimekiri koos isikukoodi ja lapsevanema telefoni numbriga.
4.1.4 Õppekäikudest ja ekskursioonidest teavitada lapsevanemaid.
4.1.5 Igast õppekäigul toimunud õnnetusjuhtumist teatada kohe direktorile ja lapsevanemale.
5. Puudumine ja sellest teavitamine
Õppest puudumine on lubatud üksnes mõjuvatel põhjustel. Asutus hindab, kas õppest puudumise põhjuseid saab lugeda mõjuvateks. Õppetundidest puudumise mõjuvad põhjused on:
õpilase haigestumine või temale tervishoiuteenuse osutamine;
läbimatu koolitee või muu vääramatu jõud, sealhulgas rahvatervise seaduse § 8 lõike 2 punkti 3 alusel sotsiaalministri määruses sätestatud ilmastikutingimused, mille puhul on põhjendatud õppest puudumine;
olulised perekondlikud põhjused;
muud asutuste poolt mõjuvaks loetud põhjused.
Võistlustest, konkurssidest jms üritusest peab osavõtja klassijuhatajat eelnevalt teavitama. Klassijuhataja teeb vastava sissekande e-päevikusse.
Puudumised ja hilinemised fikseerib iga aineõpetaja e-päevikus tunni toimumise päeval.
Tervisehäirete ilmnemisel tuleb pöörduda aineõpetaja või klassijuhataja poole.
Põhjuseta puudumine ei ole lubatud.
Pikemaajaliseks planeeritud õppetöölt puudumiseks (perereis, projektis osalemine jms) pöördub õpilane taotlusega klassijuhataja poole, lepib aineõpetajatega kokku õppeülesannetes selleks perioodiks.
Õppetööle naastes on õpilane kohustatud õpetaja nõudmisel esitama täidetud ülesanded ja sooritama ettenähtud tööd õpetajaga kokku lepitud aja jooksul.
Lapsevanem teavitab esimesel õppepäeval klassijuhatajat õppest puudumisest ja selle põhjustest. Kui lapsevanem ei ole asutust puudumisest teavitanud, teavitab asutus sellest lapsevanemat hiljemalt järgmisel päeval. Puudumistõend esitatakse esimesel päeval kooli tulles.
Kui asutuse töötajal on tekkinud põhjendatud kahtlus, et õpilase puudumise põhjendamisel on esitatud ebaõigeid andmeid, on asutusel õigus taotleda lapsevanemalt täiendavaid selgitusi või pöörduda vallavalitsuse poole, kes korraldab meetmete rakendamise puudumiste tegelike põhjuste väljaselgitamiseks ja koolikohustuse täitmise tagamiseks.
Kehalise kasvatuse tundide aktiivsest tegevusest vabastamiseks on vajalik lapsevanema kirjalik tõend. Tõend ei vabasta õpilast tunnis viibimise kohustusest.
Üksikutest tundidest puudumist ja selle põhjustest teavitab lapsevanem klassijuhatajat.
Puudumine õppetundidest ei vabasta õpilasi õppematerjali omandamisest ja puudutud tunnis antud õppeülesannete täitmisest.
Andmed õpilaste kohta, kes on ühe trimestri jooksul õppest mõjuva põhjuseta puudunud enam kui 20 protsendist õppetundidest, kantakse hariduse infosüsteemi õpilaste alamregistrisse.
Asutus on kohustatud õppest puudumiste üle arvestust pidama ning tegema kokkuvõtte vähemalt üks kord trimestri jooksul ja teavitama sellest lapsevanemat (koos hinnetelehega).
6. Töö- ja õppevahendid
Õpingute alusdokument on õppekava. Õppekava ainekavades on sätestatud õppeaine läbimiseks kasutatav õppekirjandus ja õppevahendid.
Asutus võimaldab põhiharidust omandaval õpilasel tasuta kasutada õppekava läbimiseks vajalikke õpikuid, tööraamatuid, töövihikuid ja töölehti.
Õpilane peab kandma kasutamiseks antud õppevahendite säilitamiseks vajalikud kulud: ümbrispaber või raamatukaas.
Aineõpetaja kontrollib regulaarselt õpikute korrashoidu õppeaasta jooksul.
Õpilased ja töötajad vastutavad asutuse vahenditest soetatud ja tema kasutusse antud vara säilimise ja korrasoleku eest. Asutusest laenutatud raamatuid, õpikuid ja muid õppevahendeid tuleb hoida heaperemehelikult. Kaotatud või rikutud õppevahendi peab kasutaja asendama või hüvitama ostuväärtuses.
Asutuse õppevahendid tuleb tagastada õppeaasta lõpus.
7. Ruumide korrashoid
Õpilased hoiavad korda klassis ja asutuse ruumides ning territooriumil. Asutuse vara (ka lilled) lõhkumine ja rikkumine ei ole lubatud. Tekitatud kahju tuleb lapsevanemal hüvitada.
Pärast iga õppetundi korrastab õpilane oma laua, korjab kokku prahi, asetab kohale toolid. Vahetunnis lahkuvad õpilased üldjuhul klassist.
Õpilane käitub vahetunni ajal viisakalt ning kaasõpilasi häirimata.
Keelatud on jooksmine ja tõuklemine treppidel ja koridorides.
8. Õpilase koolist väljaarvamine
Kui õpilane soovib koolist lahkuda (elukoha muutus, kooli vahetus, muu põhjus), siis:
lapsevanem kirjutab avalduse direktorile,
tagastab õpilaspileti, õpikud ja muu asutuse vara;
lapsevanemale väljastatakse dokumendid (väljavõte õpilasraamatust, klassitunnistus ja/või väljavõte klassipäevikust;
õpilasraamatusse kantakse koolist lahkunud õpilasele väljastatud dokumentide loend.
8.2 Õpilase koolist väljaarvamise otsustab ja kinnitab direktor käskkirjaga.
9. Toitlustamine ja käitumine sööklas
Toitlustamine toimub asutuse sööklas vastavalt kooli päevakavale.
Õpilased järgivad lauakombeid ja kultuurse käitumise reegleid ning enne sööklast lahkumist kontrollivad oma laua ja lauaümbruse korrasolekut, tagades puhtuse ja korra.
Õpilased ei vii sööklast välja kohapeal tarbimiseks mõeldud toitu.
10. Piirangud
10.1 Asutuses ja asutuse territooriumil on keelatud:
suitsetamine, s.h mokatubaka kasutamine, omamine, müük, ostmine;
alkoholi ja narkootikumide tarbimine, kaasatoomine ja/või omamine;
terariistade, tikkude, tulemasinate jm ohtu tekitavate asjade kaasatoomine ja kasutamine;
10.1.4 hasartmängude mängimine;
10.2 Asutuse kodukorra ja õpilastele ning töötajatele kehtivate seadusandlike õigusaktide rikkumisel või mittetäitmisel rakendatakse asutusepoolseid mõjutusvahendeid.
11. Õpilaste ja töötajate vaimset või füüsilist turvalisust ohustavatest juhtumitest teavitamise ning nende juhtumite lahendamise kord
Asutuses tagatakse õpilaste, õpetajate ja teiste asutuse töötajate vaimne ja füüsiline turvalisus ning tervise kaitse.
Õpilaste ning töötajate vaimset või füüsilist turvalisust ohustavatest juhtumitest peab teavitama kohal viibivat õpetajat või direktorit.
Direktor võib asutuse nimel pöörduda politseisse, või kohtusse ühe nädala jooksul, arvates päevast, mis järgnes päevale, mil ta sai teada või pidanuks teada saama süü- või väärteost.
Isikutel, kes ei ole asutuse tegevusega otseselt seotud või kellele ei ole direktor selleks luba andnud, on õppetundide ajal asutuses viibimine keelatud. Asutuse töötaja peab võõra isiku vastu huvi tundma, vajadusel informeerima direktorit.
Asutuses toimepandud väärteo puhul võtab asutuse töötaja asjaosalistelt ja tunnistajatelt seletuse. Vajadusel tagatakse tunnistajate anonüümsus. Väärteost peab informeerima direktorit. Töötajatelt võtab seletuse direktor. Õpilase väärteo puhul tuleb sellest informeerida lapsevanemat või tema seaduslikku esindajat ning selgitada teo olemust.
Direktoril on õigus oma töötajatelt nõuda kirjalikku seletust süü- või väärteo kohta, kui töötaja oli süü- või väärteo tunnistajaks ja töötaja on kohustatud andma seletuse. Seletust ei nõuta, kui süütegu on tõendatud muude tõenditega või pole seotud asutusega.
Seletuse andmisest keeldumise, teadlikult valeandmete esitamise eest võib töötajale määrata distsiplinaarkaristuse. Seletuse andmisest keeldumise eest ei saa distsiplinaarkaristust määrata töötajale, kes oli selle õpilase, kelle teo kohta talt seletust nõuti, lähedane sugulane (vend, õde, lapsevanem).
Seletuskirja kantakse: süü- või väärteo toimepanemise aeg, koht ja kirjeldus, seletuskirja koostamise kuupäev, seletuskirja kirjutaja nimi ja allkiri.
Väljaspool asutust süü- või väärteo toime pannud isiku vastutusele võtmise korral ei alandata sama teo eest käitumishinnet.
Töötajad ei tohi õpilase iseloomustamisel viidata kustunud või ennetähtaegselt kustutatud karistusele.
Asutuse territooriumil väärteo toime pannud võõrastest isikutest peab informeerima direktorit või politseid.
Häire korral tuleb säilitada rahu, täita asutuse töötajate juhtnööre. Tegutsetakse vastavalt evakueerimisskeemile.
Õnnetusjuhtumist peab teatama lähedalolevale asutuse töötajale, vajadusel kutsuma abi numbril 112.
Õppetöö käigus toimunud õnnetusjuhtumist teatab õpetaja kohe direktorile ning neid menetletakse vastava korra kohaselt: seletuskiri, akt.
Tööõpetuse ja arvutiklassis, sööklas, võimlas ning õppeköögis tuleb täita nende ruumide kasutamise erinõudeid.
Kui asutuse territooriumil viibivad alkoholi- või narkojoobes või suitsetavad isikud, siis tuleb pöörduda kohe direktori või politsei esindaja poole, kes rakendab vastavad meetmed.
Loomade asutusse lubamine, kutsumine ja toomine on keelatud.
Õpilaste ja töötajate turvalisuse üle järelevalve tagamiseks võib asutus kontrollida hoonest või territooriumilt sisse- ja väljaliikumist.
Õpilaste ja töötajate õigused ja kohustused on reguleeritud üldriiklike seaduste ning asutuses kehtestatud reeglite ja korraga. Oma õiguste kaitseks on õpilastel ja töötajatel võimalus pöörduda direktori, hoolekogu või riikliku järelevalve esindaja poole.
12. Päevakavas tehtavate muudatuste teavitamise kord
12.1. Päevakavas tehtavatest muudatustest reeglina teavitatakse õpilasi e-päeviku või õpilaspäeviku kaudu.
12.2. Muudatustest tunniplaanis ja vajalik teave edastatakse kooli infotahvlil.
12.3. Päevakava ning muudatused selles loetakse lapsevanemale kättetoimetatuks, kui need on avalikustatud e-päeviku kaudu.
13. Õpilase ja tema seadusliku esindaja teavitamise kord hindamise korraldusest ning õpilasele pandud hinnetest ja hinnangust
13.1. Hindamine koolis toimub õppekavas sätestatud alustel, mis on kooskõlas põhikooli- ja gümnaasiumiseadusega.
13.2. Hinded ja hinnangud kajastuvad e-koolis.
13.3. Õpilaste teadmiste ja oskuste hindamise põhimõtted ja kord on kättesaadav õpilasele, tema seaduslikule esindajale ja õpetajale asutuse veebilehel. Hindamise põhimõtteid ja korda tutvustavad õpilastele klassijuhatajad ja aineõpetajad õppeperioodi alguses.
13.4. Õpilasel ja tema seaduslikul esindajal on õigus saada teavet õpilase hindamise korra ja hinnete kohta asutuse veebilehelt, e-koolist ning klassi- või/ja aineõpetajalt.
13.5. Teave hinnetest on personaalne. Õpilane saab vaidlustada ainult oma hinnet. Lapsevanemaid teavitab klassijuhataja õpilase hinnetest vajadusel hinnetelehe kaudu, kui lapsevanem on selles eelnevalt klassijuhatajaga kokku leppinud või klassijuhataja peab seda vajalikuks.
13.6. Lapsevanema poolt allkirjastatud hinnetelehe toob õpilane klassijuhatajale.
13.7. Käitumise hindamine on seotud asutuse kodukorra täitmisega. Käitumishindega „hea“ või „rahuldav“ hinnatakse õpilast, kes täidab asutuse kodukorra nõudeid. Käitumishindega „mitterahuldav“ hinnatakse õpilast, kes ei täida kodukorras õpilastele suunatud nõudeid.
14. Õpilaspileti kasutamise kord
14.1. Õpilaspilet on õpilase asutuses õppimist tõendav dokument, mille annab õpilasele välja asutus pärast õpilase arvamist õpilaste nimekirja.
14.2. Õpilaspilet on antud õpilasele tasuta.
14.3. Õpilane peab tooma sobivates mõõtudes foto.
14.4. Õpilane või tema seaduslik esindaja on kohustatud pärast õpilase väljaarvamist õpilaste nimekirjast õpilaspileti asutusele tagastama. Asutus hävitab tagastatud õpilaspileti.
14.5. Õpilaspileti kaotamisel esitab õpilane direktorile kirjaliku avalduse õpilaspileti duplikaadi väljastamiseks.
14.6. Asutus vormistab õpilaspileti duplikaadi õpilasele sarnaselt õpilapileti väljaandmisega, see on õpilasele tasuta.
14.7. Igal õppeaastal pikendatakse õpilaspileti kehtivust direktori allkirja ja pitseriga.
15. Õpilase tunnustamise ja mõjutamise kord
15.1 Kiituskirjaga „Väga hea õppimise eest“ ja kiituskirjaga „Väga heade tulemuste eest üksikus õppeaines“ võidakse tunnustada kõikide klasside õpilasi.
15.2. Tunnustatakse õpilasi järgmiste saavutuste eest:
15.2.1.hea ja väga hea õppimise eest;
15.2.2. asutuse eduka esindamise eest maakondlikel ja üleriigilistel konkurssidel, võistlustel, ülevaatustel jms;
15.2.3.asutuses ürituse väga hea ettevalmistamise ja läbiviimise eest;
15.2.4. aruka ja kaaslastest hooliva käitumise eest hädaolukorras;
15.2.5.asutuse spordivõistlustel saavutatud tulemuste eest;
15.2.6. teiste tunnustamist väärivate tegude eest.
15.3. Tunnustussüsteemi eesmärgiks on tagada läbimõeldud tähelepanu osutamine õpilastele. Lähtekohaks on usk, et iga inimene tahab, et teda tema püüdluste juures märgatakse. Avalik tunnustamine toimub alljärgnevalt:
15.3.1. direktori käskkirjaga tänu avaldamine. Tunnustamine õpilaskogunemistel.
15.3.2. suuline kiitus;
15.3.3. kirjalik kiitus (teade õpilaspäevikus, e-päevikus, tunnistusel, direktori käskkiri);
15.3.4. asutuse tänukiri;
15.3.5. direktori vastuvõtt tublidele õpilastele.
15.4. Õpilase mõjutamist kasutatakse õpilase ebaeetilise või vägivaldse käitumise korral asutuses või väljaspool seda, asutuse kodukorra eiramise, koolikohustuse mittetäitmise eest.
15.5. Asutuses rakendatakse järgmisi mõjutusvahendeid:
15.5.1. õpetaja suuline või kirjalik märkus. Suulisest märkusest teavitab ja kirjaliku märkuse edastab klassijuhataja e-päeviku või õpilaspäeviku kaudu.
15.5.2. vestlus;
15.5.3. seletuse või olukorrakirjelduse võtmine;
15.5.4. individuaalvestlused, rühmavestlused;
15.5.5. arenguvestluse läbiviimine;
15.5.6. õpilase käitumise arutamine lapsevanemaga;
15.5.7. õpilasega tema käitumise arutamine direktori, haridusliku erivajadusega õpilase õppe koordineerija ( edaspidi HEV-koordineerija) juures;
15.5.8. õpilasega tema käitumise arutamine õppenõukogus;
15.5.9. õpilase määramine tähtajaliselt pikapäevarühma;
15.5.10. õpilasele tugiisiku määramine;
15.5.11. kirjalik noomitus;
15.5.12. ajutine keeld võtta osa õppekavavälistest tegevustest asutuses, näiteks üritustest ja väljasõitudest;
15.5.13. õpilase ajutine õppetöös osalemise keeld (määratakse õppenõukogu otsusega) kuni 10 päeva ühe poolaasta jooksul. Õpilane peab perioodi lõpuks õppetöö tulemused saavutama. Õpilasele koostatakse individuaalne õppekava, mille täideviimise eest vastutab lapsevanem. Otsus ajutise õppes osalemise keelu kohaldamise kohta vormistatakse kirjalikult.
15.5.14. õpilase (vajadusel koos lapsevanemaga) väljakutsumine direktori juurde nõupidamisele.
15.5.15. direktori noomitus ja vali noomitus. Noomitus vormistatakse käskkirjaga ja ärakiri edastatakse lapsevanemale. Lapsevanem kinnitab kättesaamist allkirjaga dokumendil ja tagastab klassijuhatajale.
15.5.16. lapsevanema taotlusel võib õpilane õppida koduõppes. Lapsevanema taotlusel koduõppe rakendamisel korraldab ja rahastab väljaspool asutust toimuva õppe osa lapsevanem koostöös asutusega.
15.5.17. vallavalitsuse abi õpilase mõjutamiseks.
15.5.18. pöördumine piirkonnakonstaabli või noorsoopolitsei poole.
16. Asutusse hoiule antud esemete hoiustamise ja nende tagastamise kord
16.1. Äravõetud ese märgistatakse õpilase juuresolekul kooli töötaja poolt sildiga, millele on märgitud õpilase nimi ja klass.
16.2. Õpilaselt hoiustamiseks ära võetud eset hoitakse direktori kabinetis seifis.
16.3. Direktori juurde hoiule viidud ese tagastatakse lapsevanemale.
16.4. Ohtliku eseme saab tagasi lapsevanem direktoriga kokkulepitud ajal.
17. Jälgimisseadmestiku kasutamise kord
Jälgimisseadmestikku kasutatakse õpilaskodus ja selle territooriumil.
Jälgimisseadmestiku haldamise eest vastutab majandusjuhataja.
Kaamerate salvestiste läbivaatamise otsustab kooli direktor või majandusjuhataja.
Salvestisi vaadatakse läbi eriti tõsiste kodukorra rikkumiste puhul (vägivald, vargused vms).
Salvestisi ei näidata kõrvalistele isikutele. Üldjuhul kaasatakse salvestiste vaatamisse ainult konkreetse juhtumiga seotud pedagoogid või teised koolitöötajad. Isikute ringi otsustab direktor või majandusjuhataja sõltuvalt juhtumist.
Politsei nõudmisel antakse salvestised aktiga üle politseile.
17.7 Kooli töötaja või alaealise õpilase vanem, kes taotleb salvestise läbivaatamist, peab esitama taotluse kooli direktorile taasesitamist võimaldavas vormis, kus on märgitud:
17.7.1 salvestise vaatamise argumenteeritud põhjus ja juhtumi võimalikult täpne kirjeldus;
17.7.2 määratletud koht;
17.7.3 määratletud ajavahemik kuni 1 tund.
Direktor või majandusjuhataja hindab salvestise vaatamise vajadust ja põhjendatust ning vajadusel määrab/kooskõlastab isikute ringi, kes salvestist vaatavad.
17.8 Kindla koha ja ajavahemikuga salvestise plaadistab infojuht direktori või majandusjuhataja korraldusel. Plaadistus hävitatakse pärast juhtumi analüüsi.
18. Lõppsätted
Kodukorra on läbi arutanud ja arvamuse andnud hoolekogu, õppenõukogu ja õpilasesindus.
19. Kodukorra jõustumine
Retla- Kabala Kooli kodukord jõustub 1. september 2024.
LISA 1.
Distantsõppe rakendamise põhilised alused Retla-Kabala Koolis:
1. Distantsõppele suunatakse kool või selle erinevad kooliastmed või üksikud klassid ainult
väga olulisel vajadusel ning kooskõlastatult kooli pidajaga. Epidemioloogilise ohu korral
kaasatakse kooli distantsõppele suunamise protsessi Terviseamet ning jälgitakse nendepoolseid juhiseid.
2. Distantsõppe korraldamisega seonduvaid teateid, õppeülesannete kirjeldusi jms.
edastatakse õpilastele ja nende vanematele e-kooli kaudu.
3. Distantsõppe läbiviimisel võetakse aluseks distantsõppele mineku ajal kehtiv kooli
tunniplaan ning tundide ajakava, mis on kättesaadavad kooli kodulehel.
4. Distantsõppe läbiviimisel on õpilastel kasutamiseks õpikud jm koolist saadud
õppematerjalid.
5. Õpilasel on kohustus täita distantsõppel antud õpiülesandeid ja osaleda
vastavalt tunniplaanile läbiviidavates videotundides, milles osalemise eelduseks on
avatud kaamera, olles ise nähtav kogu videotunni jooksul.
6. Planeeritud videotunnid peavad olema e-koolis fikseeritud vähemalt 1 tööpäev
enne antud tunni toimumist. Kui õpilasel pole tehnilistel või muudel põhjustel võimalik
tunnist osa võtta, informeerib õpilase vanem sellest aineõpetajat või klassijuhatajat, et oleks võimalik probleem lahendada.
7. Õppetööst puudumise korral õpilase haigestumise või talle tervishoiuteenuse
osutamise tõttu teavitab lapsevanem koheselt klassijuhatajat.
8. Distantsõppel viibimise ajal pakutakse koolilõunat toidupakina, mis
väljastatakse perekonna liikmele e-koolis teada antud aegadel ja kohas.
9. Distantsõppe rakendamise täpsustavad küsimused arutatakse läbi kooli juhtkonnaga.