Teade perearst Toomas Tammelt 13. august ann

Edastan perearst Toomas Tamme pöördumise.

Türi Tervisekeskus kutsub lapsevanemaid oma lapsi vaktsineerima COVID- 19 vastu enne õppeaasta algust.

Haigestumine koroonaviirusesse on meil taas tõusuteel. Haigestumist põhjustab valdavalt viiruse deltavariant, mis on varasemate tüvedega võrreldes oluliselt nakkavam. Ka lastel on varasemaga võrreldes suurem risk haigestuda.

Ligikaudu 10-20% täiskasvanuist võivad põdeda COVID-it raskelt. Lastel on küll risk haigust raskelt põdeda oluliselt väiksem, kuid oht on siiski olemas.

Vaktsineerimine on efektiivne ja ohutu meetod haiguse ennetamiseks ja selle leviku tõkestamiseks. Kasutusel olevad vaktsiinid on efektiivsed ka viiruse delta tüve vastu ja aitavad ära hoida suurema osa haigestumistest. Kui vaktsineeritu siiski haigestub, kaitseb vaktsineerimine teda haiguse raske kulu eest ja enamasti ei vaja vaktsineeritud inimesed koroonaviirusesse haigestumise korral haiglaravi.

Lapsed on koolis tihedas kontaktis, mille tõttu haigus võib kergesti üle kanduda ühelt lapselt teisele. Haigestumise korral võib laps kodus omakorda nakatada pereliikmeid. Laste vaktsineerimine aitab ära hoida nende haigestumist, piirata haiguse üldist levikut, koolidel säilitada tavapärast õppetöö korraldust. Seetõttu on oluline vaktsineerida lapsed juba enne õppeaasta algust.

Praegust on tõendatud 12 aastaste ja vanemate laste vaktsineerimise ohutus. Vaktsineerimiseks saab registreeruda digiregistratuuris www.digiregistratuur.ee või telefonil 1247. Alla 18 aastased saab vaktsineerimiseks registreerida lapsevanem. Kindlasti on oluline, et vaktsineeritud oleksid ka lapsevanemad ise. Vaktsineerimiseks on avatud ajad Türi Tervisekeskuses ja ka Järvamaa Haiglas.

Toomas Tamm

perearst

Edastan perearst Toomas Tamme pöördumise.

Toomas Tamm

perearst